fbpx
Special Drive

VÝLET NA ITALSKÉ PRŮSMYKY

21.09.2022
Vyprodáno
21. - 24. 9. 25 900 Kč

Fotografie v plné kvalitě najdete zde

Za řidičskými zážitky do Itálie jezdíme už spoustu let a místní silnice jsou tak skvělé, že by nás asi bavilo jezdit to samé dokola. O trochu lepší je ale přeci jen mít pokaždé jinou trasu a tak jsme už v létě vyrazili naplánovat, kudy náš podzimní výlet povede.

Co to znamenalo pro řidiče, kteří se rozhodli jet s námi? Celých 230 kilometrů přejezdů po dálnicích. To zní trochu jako nuda že? Jenže zbytek byl po těch nejlepších silnicích, jaké vás napadnou. Ujeli jsme tak 1200 kilometrů přes zapadlé okresky v Čechách, profláknuté průsmyky v Alpách a hlavně přes neznámé horské silničky v Itálii, kde si musí každý řidič připadat jako v ráji.

Výlet jsme zakončili degustací ve vinařství kousíček od Benátek a společnou večeří, kde se dokola probíralo, které silnice byly nejlepší, komu to v zatáčce náhodou uklouzlo a jak to, že náš Focus stíhá i 911 GT3 (nestíhá). Druhý den jsme se ještě s částí party vyrazili podívat na Canal Grande a pak už domů.
Tenhle výlet byl letos poslední, ale za chvíli nás čeká driftování v Rakousku a ve Švédsku.

Při celém výletu jsme byli rozděleni na dvě skupiny po osmi autech, abychom netvořili zbytečně dlouhý vláček. Víme totiž, že příliš velká skupina musí jet pomalu, na ty vzadu se často čeká a jízda není zábavná. Menší skupina navíc poutá méně pozornosti. Každou skupinu vedlo auto s naším řidičem, díky kterému nemusíte kontrolovat trasu nebo řešit radary.

HARMONOGRAM
1. den (středa 21.9.)
Trasa: Benešov - Neveklov - Křečovice - Sedlčany - Sedlec-Prčice - Alenina Lhota - Jistebnice - Tábor - Košice - Tučapy - Dírná - Pluhův - Jindřichův Hradec - Weitra (AUT) - Dimbach - Grein - Murau
Vzdálenost cca 502 km (150 km dálnice)
Sraz v 6:30 v Benešově, benzínová stanice Benzina, adresa Červené Vršky 992, Benešov
Ubytování ve 4* Club Hotel am Kreischberg (Sankt Georgen ob Murau)
https://clubhotelkreischberg.accenthotels.com/en

2. den (čtvrtek 22.9.)
Trasa: Murau - Nockalmstrasse - Innerkrems - Lienz - Passo di Stalle - Toblach - Fiames - Cortina d'Ampezzo - Corvarra - Arabba - Campitello di Fassa
Vzdálenost cca 377 km (0 km dálnice)
Odjezd v 8:00 od Club Hotel am Kreichberg
Ubytování ve 4* Hotel Soreghes Gran Chalet (Campitello di Fassa)
https://www.hotelsoreghes.com/en/hotel/

3. den (pátek 23.9.)
Trasa: Campitello di Fassa - Moena - Stramentizzo Nuovo - Lavis - Enego - Bassano del Grappa - Noventa di Piave (zde je naplánována ochutnávka místních vín s překladatelkou a večeře ve vinařství)
Vzdálenost cca 281 km (80 km dálnice)
Odjezd v 8:30 od Hotel Soreghes Gran Chalet
Ubytování ve 4* Omnia Hotel (Noventa di Piave)
https://omniahotel.com/en/

4. den (sobota 24.9.)
Společná snídaně a ukončení výletu.