fbpx
Special Drive

VÝLET NA ITALSKÉ PRŮSMYKY

08.06.2022
Vyprodáno
8.6. - 11.6. 23 500 Kč

Kompletní galerie z našeho výletu je zde.

Okreskami za krásnými průsmyky, tak vypadal náš výlet
V Rakousku, Itálii a Švýcarsku najdete ty nejkrásnější horské silnice, na kterých je jízda s jakýmkoliv autem jako sen. Některé z těchto silnic zná každý nadšenec do rychlé jízdy. Jiné leží schované v zapadlých průsmycích a nenajdete je v běžných průvodcích. A právě sem, na nejlepší řidičské silnice směřoval náš výlet. Naším cílem ale nebylo Stelvio, Fluela Pass ve Švýcarsku nebo úžasná silnice mezi Passo Tonale a Madonna di Campiglio, i když tudy jsme projížděli. Naším cílem bylo si to skvěle užít a proto jsme nevynechali ani ostatní krásné okresky po cestě. Začali jsme už pár kilometrů za Prahou na neskutečných silnicích, kudy se dřív jezdila Rallye Příbram, podívali jsme se na geniální okresky pod Mnichovem a pak začali stoupat do hor.

Nebylo to ale jen řízení na skvělých silnicích. Tenhle výlet jsme vymysleli tak, aby si jej užil i doprovod a v Alpách je opravdu co užívat. Ať to jsou výhledy v průsmycích, kudy jsme jeli, zastávky v horách nebo společné večeře. Výlet navíc jsme zakončili v sobotu ráno společnou snídaní v hotelu u malého jezírka kousek od jezera Garda, kde si účastníci mohli naplánovat svůj vlastní program na zbytek víkendu.

Při celém výletu jsme byli rozděleni na dvě skupiny po osmi autech, abychom netvořili zbytečně dlouhý vláček. Víme totiž, že dlouhá skupina musí jet pomalu, na ty vzadu se často čeká a jízda není zábavná. Menší skupina navíc poutá méně pozornosti. Každou skupinu vedlo auto s naším řidičem, díky kterému nemuseli kontrolovat trasu nebo řešit radary. Tempo bylo sportovně výletní, tak aby si jízdu užili, ale rozhodně nebyla nebezpečná. Z 1106 km dlouhé trasy bylo jen 222 km po dálnicích a zbytek po skvělých okreskách!